Předpověď počasí Řecko

Přinášíme Vám aktuální předpověďi počasí pro nejvyhledávanější turistické destinace v Řecku. Věříme, že Vám usnadníme plánování Vaší dovolené. Počasí Řecko .info, vždy aktuální informace o počasí v Řecku.

Řecké klima se rozděluje na tři třídy – přímořské, horské a mírné. První zahrnuje mírné vlhké zimy a horká suchá léta. Zimní teploty vzácně dosahují extrémů, přestože příležitostně může sněžit i v Aténách, na Kykladech nebo Krétě. Horské se nachází hlavně v západním Řecku (Epirus, střední Řecko, Thesálie, západní Makedonie stejně jako ve středních částech Peloponésu jako je Achaea, Arkádie a části Lakónie, která s Alpami přímo sousedí). A třetí mírné pásmo se nachází ve střední a východní Makedonii, dále v Thrákii na místech jako jsou Komotini, Xanthi a severní Evros; s chladnými a sychravými zimami a horkými suchými léty. Stojí za zmínku, že Atény jsou umístěny na přechodovém území mezi přímořským a horským klimatem, což má za následek, že když se nacházíte v jižních čtvrtích, klima je přímořské, zatímco v severních čtvrtích je horské.

Řecko ve zkratce
Řecko zaujímá nejjižnější cíp Balkánského poloostrova s celkovou rozlohou 131 990 km2, z toho 106 777 km2 je součástí pevniny a 25 213 km2 připadá na ostrovy. Západní břehy Řecka omývá Iónské moře. Největší hloubku, 5 015 m, má propadlina Kalypso mezi ostrovy Kythira a Antikythira – je to nejhlubší známé místo ve Středozemním moři. Východní břehy Řecka omývá Egejské moře. Největší hloubku, 4 453 m, má poblíž ostrova Rodu. Velkou předností obou moří je jejich relativně velká čistota. Pobřeží Řecka měří 15 000 km, z nichž 4 000 km připadají na pevninu. Pětinu rozlohy Řecka tvoří ostrovy, jejichž počet se odhaduje na 1 500. Obydleno je jich méně než dvě stě a neobydlených kolem sto padesáti. Na zbývajících ostrovech a ostrůvcích nejsou vhodné podmínky pro jejich osídlení. Největšími řeckými ostrovy jsou Kréta 8 259 km2, Ewia 3 654 km2, Lesbos 1 630 km2, Rhodos, Chios, Kefallonia, Korfu, Zakynthos a Lefkáda.

Řecko na první pohled
Název Řecká republika
Plocha 131 990 km2
Počet obyvatel 11 000 000
Hlavní město Atény (5 000 000 obyvatel)
Měna Euro
Úřední jazyk řečtina
Tísňová volání policie 100, ambulance 112, hasiči 199

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii

© 2008 Počasí v Řecku, počasí Řecko. | Aktuální předpověď počasí v Řecku. Počasí Řecko, Kréta, Korfu, Zakynthos, Lefkáda, Rhodos, Chalkidiki, Lesbos.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů