Ubytování v Řecku

Hledáte ubytování v Řecku?

Řecko je nesmírně oblíbenou turistickou destinací, zejména pak pro české turisty, kteří zde obdivují jak přírodní krásy této země, jejíž krajina je úžasně rozmanitá, ale také nádherné počasí a moře, které nám Čechům chybí. Statisíce lidí s celé Evropy i světa každoročně míří právě do Řecka.

Ubytování v Řecku se dá rozdělit na tři druhy. Prvním druhem jsou hotely, které jsou v Řecku většinou na relativně dobré úrovni. Můžete zde nalézt i luxusní hotely, které se pyšní pěti hvězdičkami.

Dalším druhem ubytování jsou nejrůznější apartmá a penziony. Zde se oplatí vybírat poněkud pečlivěji. Apartmány a penziony v nově postavených betonových či cihlových domech jsou také na poměrně vysoké úrovni a nemusíte se tu ničeho obávat. Oproti tomu u apartmánů a penzionů v již dříve postavených, starších domech, je pravděpodobnost horší hygienické úrovně a možných problémů s hmyzem. Opravdu je vhodné dbát při výběru tohoto typu ubytování zvýšené opatrnosti.

Třetí možností jsou tradiční kempy. Kempy jsou vhodné především pro turisty, kteří do Řecka přijeli svým vlastním vozem a plánují po této zemi více cestovat. V případě, že chcete zůstat na jednom místě, je vhodnější zvolit spíše ubytování v penzionech nebo hotelích. Úroveň řeckých kempů je také na standardní evropské úrovni. Nechybí zde elektrický proud, sprchy atd.

Další věcí, kterou je Řecko známé, jsou malá městečka, kde má každý návštěvník svůj vlastní dům. Tyto domy se nazývají bungalovy. Tato varianta se ukázala jako nesmírně oblíbená, protože rekreační oblasti bývají bezprostředně u moří, lidé odtud mají velmi blízko k řeckým plážím. Navíc bydlení v takovémto domku vás ani po finanční stránce nepřijde tak draho a za ten pocit soukromí a vlastního „domova“ v Řecku to stojí.

Kromě bungalovů se ale v Řecku nachází také velké množství kvalitních pětihvězdičkových hotelů. Nejvíce hotelů se nachází zřejmě na Krétě, která je možná neoblíbenějších ostrovem. Kromě velmi rozmanité krajiny nabízí turistům také mnoho pláží a městeček, která lze navštívit.

Nyní se můžete podívat na nejznámější letoviska v Řecku.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii

© 2008 Počasí v Řecku, počasí Řecko. | Aktuální předpověď počasí v Řecku. Počasí Řecko, Kréta, Korfu, Zakynthos, Lefkáda, Rhodos, Chalkidiki, Lesbos.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů