Chalkidiki, Attika

Ubytování v Řecku

Chalkidiki
Poloostrov Chalkidiki je velmi oblíbený především mezi českými turisty. Podle řecké báje je tomuto poloostrovu přezdíváno „Trojzubec“. Hlavní střediska poloostrova Chalkidiki jsou například Afitos, Hanioti, Kallithea a Porto Carras.

Středisko Afitos je vyhlášené i mezi samotnými Řeky a uchovalo si tak svůj původní ráz. Najdete zde dlouhou písečnou pláž, mnoho taveren a kaváren, ale také malé rolnické muzeum.
Středisko Hanioti může nabídnout krásnou promenádu a proslulou pláž, která každoročně vítá turisty z celé Evropy. Středisko je na velmi vysoké úrovni. Najdete tu jak městské bary a kavárny, tak typické řecké taverny.

Stejně tak i letovisko Kallithea nabízí spoustu kaváren, z nichž je překrásný výhled na pobřeží a moře, převážně písčité pláže a průzračné moře.
Luxusní komplex Porto Carras nabízí svým návštěvníkům sportovní vyžití i zábavu. Nachází se zde známé golfové hřiště, tenisové kurty a další hřiště na nejrůznější sporty, potápěčské centrum a lze si domluvit i projížďku na koních. Součástí areálu jsou obchody, restaurace, bary, kasino a dovadlo.

Rhodos
Ostrovu Rhodos je přezdíváno také „Ostrov Slunce“. Jeden ze sedmi divů světa, kterým je Kolos rhodský již zde sice nenajdete, ale i tak má ostrov co nabídnout. Východní část ostrova je se svými písčitými plážemi vhodná spíše pro rodiny s dětmi, které dávají přednost klidnému koupání v moři. Západní břehy jsou vhodnější pro vyznavače vodních sportů. Nejznámější střediska ostrova Rhodos jsou Faliraki, Ixia a také samotné přístavní město Rhodos.

Faliraki je jedno z nejrušnějších letovisek ostrova Rhodos. Nachází se 15 kilometrů od města Rhodos. Najdete zde dlouhé, písečné a oblázkové pláže, ale také nádherně průzračné moře. Středisko je proslulé velkým množstvím diskoték, barů a kaváren, takže milovníci nočního života si zde přijdou na své. Letovisko nabízí i aquapark.

Další středisko Ixia je jedním z nejvyhledávanějších letovisek ostrova. Najdete zde mnoho taveren a kaváren, 3 km dlouhou oblázkovou pláž s tyrkysově zbarveným mořem. Zdejší moře je vhodné pro milovníky vodních sportů, zejména surfování, můžete si zde půjčit také vodní skútr nebo vyzkoušet vodní lyžování.

Rušné přístavní město Rhodos je nádherným historickým místem. Úzké uličky a obrovské množství památek lákají tisíce turistů. Můžete navštívit spoustu typických řeckých taveren, nejrůznější bary a kavárny. Za návštěvu rozhodně stojí Rytířská ulice, Turecká čtvrť a přístav Mandraki.

Attika – Plaza Resort
Hotel je situován 45km od Athén a 15km od známého Poseidonova chrámu. Pokoje mají vlastní balkóny a terasy, koupelnu s WC, vysoušeč vlasů, satelitní televizi, rádio, internet nebo například trezor. Součástí hotelu je několik bazénů s venkovním posezením a lehátky, bary a restaurace, ze sportů můžete využít v okolí hotelu několik hřišť – tenisové kurty, golfový trávník, školu potápění a surfingu. Pro relaxaci hotel nabízí možnost soukromých masáží v pohodlí hotelového pokoje.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii

© 2008 Počasí v Řecku, počasí Řecko. | Aktuální předpověď počasí v Řecku. Počasí Řecko, Kréta, Korfu, Zakynthos, Lefkáda, Rhodos, Chalkidiki, Lesbos.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů