Korfu, Kos, Pelopones

Ubytování v Řecku

Korfu
Ostrov Korfu je jedním z turisty nejoblíbenějších ostrovů Řecka. Kvůli četným olivovým hájům je označován za nejzelenější ostrov Řecka. Hlavní letoviska na ostrově Korfu jsou Barbati, Dassia a Ermones.
Turistické středisko Barbati se nachází asi 18 km od hlavního města ostrova Korfu – Kerkyry. Může se pyšnit nádhernou oblázkovou pláží a překrásným mořem. Pláž se nachází asi 150 metrů od hlavní silnice. Na pláži je možnost provozovat nejrůznější vodní sporty. Letovisko Barbati nabízí také velké množství taveren.
Letovisko Dassia je jedno z nejstarších a také největších letovisek na ostrově Korfu. Nabízí velké množství taveren, obchodů a barů. Nachází se 12 km od hlavního města ostrova. Pláže jsou zde tvořeny hrubozrnným pískem a drobnými kamínky.
Středisko Ermones je známé především díky nedalekému golfovému hřišti. Nabízí písečné pláže s malými oblázky a klidné prostředí zálivu.

Kos
Pobřeží ostrova Kos je dlouhé 114 km. Tvoří jej krásné, většinou písčité nebo oblázkové pláže. Hornatější a větrnější jih ostrova je vhodným místem pro vyznavače vodních sportů. Oproti tomu sever ostrova je se svým méně hornatým povrchem vhodný například pro cyklisty. Hlavní střediska ostrova Kos jsou Lambi, Marmari, Mastichari, Psalidi, Tigaki a samotné hlavní město Kos.
Letovisko Lambi je v podstatě předměstím města Kos. Táhne se jím dlouhá třída, plná hotelových objektů. Najdete zde převážně písčité a písčito-kamenité pláže. Letovisko samozřejmě nabízí taverny, kavárny, ale také půjčovnu aut a motocyklů. Kolem pobřeží vede i nově vybudovaná silnice s cyklostezkou.

Také všechna ostatní střediska nabídnou převážně písčité až kamenité pláže. V Každém středisku je také na výběr z mnoha taveren a barů, takže příznivci nočního života si zde určitě přijdou na své. Město Kos nabídne i překrásnou promenádu lemovanou palmami. V letovisku Tigaki nechybí ani malý aquapark.

Pelopones – Olympia Riviera Thalasso
Nachází se ve městě Kyllini na západě ostrova u písečné pláže. V pokojích se nachází televize se satelitním příjmem, minibar, fén, vlastní sociální zařízení, balkón a terasa s výhledem.
O okolí mnoho sportovních i kulturních příležitostí – fitness, bazény pro děti i dospělé, saunu, masážní centrum, tenisové kurty, hřiště pro míčové sporty.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí ve Španělsku | Počasí v Itálii

© 2008 Počasí v Řecku, počasí Řecko. | Aktuální předpověď počasí v Řecku. Počasí Řecko, Kréta, Korfu, Zakynthos, Lefkáda, Rhodos, Chalkidiki, Lesbos.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů